Běžecká liga odstartovala

• 24.4.2017
  • Štefan Roško

Dne 20. dubna 2017 v Brně úderem desáté hodiny odstartoval první závod běžecké ligy AČR pod záštitou Univerzity obrany. I přes nepřízeň počasí se na start postavilo 88 závodníků a závodnic. Náš,  13. dělostřelecký pluk, reprezentovalo družstvo ve složení: npor. Mgr. Matěj Picka, nrtm. Jiří Pospíšil, čet. František Zouhar, čet. Petr Kadečka a čet. Petr Toušek. Všichni účastnici závodu byli po zimní přípravě „nažhaveni“ změřit si síly s ostatními závodníky. Trať dlouhou cca 8 km nejrychleji zdolal des. Jan Macoun (VÚ 3068 Opava) v čase 26:07,0. Náš nejlepší běžec čet. František Zouhar zvítězil v kategorii muži nad 30 let. V kategorii muži do 30 let doběhl na druhém místě npor. Matěj Picka. Ostatní členové družstva si připsali cenné body do celkového pořadí útvarů a vojenských zařízení AČR. Druhé kolo odstartuje 5. května 2017 v Opavě.

Autor: nrtm. Jiří Pospíšil