Úvodní stránka > Aktuality > Dělostřelci v Jincích mají nového velitele

Dělostřelci v Jincích mají nového velitele

Třináctý dělostřelecký pluk v Jincích má od dnešního dne nového velitele. Tím se stal plukovník Ivan Mráz, který do současné doby zastával pozici náčelníka dělostřelectva Armády České republiky. Dosavadní velitel plukovník Jan Třináctý v Jincích velel šest let a dnem 1. srpna odchází na novou manažérskou pozici na Generální štáb do Prahy. Součástí slavnostního ceremoniálu bylo předání bojového praporu a oficiální stvrzení předávacího protokolu oběma protagonisty. Zazněl i výstřel z děla a nechyběla ani rozlučková jízda odcházejícího velitele v samohybné kanónové houfnici Dana za zvuku večerky.

„Brdy a dělostřelectvo jsem miloval. Těch šest let, to nebyl ztracený čas. Děkuji všem, kteří se zasloužili o to, že na Jince budu vždy rád vzpomínat“, řekl směrem k vojákům plukovník Třináctý. Na jeho vystoupení navázal plukovník Mráz, který ubezpečil všechny přítomné, že udělá maximum proto, aby navázal na úspěchy svého předchůdce.

Starosta Jinců Josef Hála poděkoval plukovníkovi Třináctému za dlouholetou spolupráci a jménem rady městyse mu předal pamětní medaili. Novému veliteli zároveň popřál hodně zdaru v nové funkci.  

Pozvání obou plukovníků do Jinců přijala řada hostů, mezi nimiž nechyběl náčelník štábu velitelství pozemních sil plukovník Antonín Gencer, starosta Příbrami Jindřich Vařeka a bývalí velitelé 13. dělostřelecké brigády plukovník Jaroslav Vácha a brigádní generál Ján Kožiak.

Text: Michal Abrhám, foto: por. Jaroslav Karas

Fotogalerie

Nahoru