Úvodní stránka > Aktuality > Dělostřelečtí kadeti opět na doškolovacím intenzivním výcviku

Dělostřelečtí kadeti opět na doškolovacím intenzivním výcviku

Nezáviděníhodnou situaci měli nováčci z řad dělostřelců, kteří po dlouhé dva týdny cvičili v brdských lesích obklopeni mrazivou zimou.

Co se ale výcviku týče, naučili se spoustu nových, praktických a do budoucna užitečných věcí. Jejich nabitý program začínal při rozbřesku v 06:00 hod. hodinou tělocviku a končil v 22:00 hod. zhodnocením celého výcvikového dne. Po ranní rozcvičce se podle rozvrhu např. učili budovat okopy, pohybovat se v minovém poli, po zvládnutí manipulace se zbraní prošli ostrou střelbou, jak ve dne, tak i v noci, či se naučili tomu, jak plánovat trasu patroly. Hlavním cílem tohoto cvičení ovšem byla taktická příprava. Z počátku plnili úkoly ve družstvech a učili se fungovat v týmech. Vyvrcholením bylo celodenní vyvedení trvající dlouho do noci, při kterém vojáci fungovali už jako četa.

Po každém dni se instruktoři s kadety sešli, aby zhodnotili den. Měli možnost se vyjádřit k tomu, co se jim líbilo, či co by naopak vylepšili. Instruktoři zaznamenávali jejich poznatky a budou k nim přihlížet při přípravě dalšího doškolovacího výcviku.

Cvičící hodnotili instruktory a celkový režim výcviku velmi pozitivně. I přes povětrnostní podmínky, které v Brdské vrchovině nebyli nikterak přívětivé se jim „zocelovák“ líbil a naučil je mnoho nového.

Autor: kapitán Martin Sůva

Fotogalerie

Nahoru