Úvodní stránka > Aktuality > Den dětí a den otevřených dveří u 13.dp

Den dětí a den otevřených dveří u 13.dp

Velitel 13. dělostřeleckého pluku pozýva dětské kolektivy a všechny zájemce o službu v aktivních zálohách na Den dětí a den otevřených dveří u 13. dělostřeleckého pluku dne 30. května 2017 od 08:30 hodin.

Pro návštěvníky akce jsou připraveny ukázky dělostřelecké techniky, průzkumných a pozorovacích prostředků a ručních zbraní, kde nebude chybět  útočná puška CZ 805 BREN. Další ukázky se budou týkat činnosti Vojenského hasičského družstva Jince, Vojenské policie Tábor a Policie ČR z Příbrami, která se představí svými zbraněmi, technikou a imitovaným zásahem pořádkové jednotky pro zvládání davu. Návštěvníci se také dozví, jak správně poskytnout první pomoc. V nabídce nebude chybět ukázka techniky a výzbroje 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic a ukázka historické vojenské techniky. Neméně zajímavé bude také vystoupení příslušníků Hradní stráže a ukázka jejich zručnosti se zbraněmi.

Pro zájemce o službu u palebné baterii aktivních záloh proběhnou prezentace v 10:00 a 12:00 hodin, součástí které bude seznámení s organizační strukturou jednotky AZ u našeho pluku, záměrem výcviku, výzbroji a technikou jednotky a specifickými požadavky na příslušníky jednotky.

Fotogalerie

Nahoru