Úvodní stránka > Aktuality > Zimní přírodní víceboj Krkomen 2016

Zimní přírodní víceboj Krkomen 2016

Ve dnech 12. až 15. prosince 2016 proběhl v národním parku Krkonoše zimní přírodní víceboj KRKOMEN 2016. Jednalo se o nominační závod pozemních sil pro Mezinárodní zimní přírodní víceboj „Winter Survival 2017“. Závodu se účastnili nejen vojáci, ale i příslušníci integrovaného záchranného systému a policie České republiky. 13. dělostřelecký pluk reprezentovalo družstvo ve složení: četař Zouhar František, četař Meloun Radek a svobodník Bobek Tomáš. Před vlastním závodem absolvovali vybraní příslušníci dělostřeleckého pluku týdenní výcvik v prostoru konání závodu, kde se pod vedením instruktorů pluku zdokonalovali v lezeckých disciplínách, orientaci v terénu a přesunech na skialpových lyžích.

Víceboj odstartoval 12. prosince v 15:00 „časovkou“ na skialpových lyžích, po které následoval noční orientační závod a přespání v připraveném bivaku. Během celého závodu plnili účastníci různé dovednostní disciplíny v oblasti střelecké přípravy, překonávání překážek, přežití, poskytování první pomoci a práce s lavinovým setem. Závodníci tak s předem stanovenou výbavou během jedné etapy urazili zhruba 25 km v náročném krkonošském terénu. Poslední čtvrtý den závodu probíhal v okolí Brádlerovi Boudy, kde byly na závodníky připraveny disciplíny ve „skoku dalekém – Eddie Eagle“ a „BB CROSU“. Letošní, velmi náročný ročník prověřil přípravu jednotlivých účastníků takovým způsobem, že závod dokončilo pouze 5 družstev z 18.

Družstvo 13. dělostřeleckého pluku se umístilo na krásném 5. místě a nominovalo se tak na Mezinárodní zimní přírodní víceboj Winter Survival 2017.

Poděkování patří nejen našemu „reprezentačnímu družstvu“, ale i nadporučíkovi Pickovi Matějovi a nadrotmistrovi Pospíšilovi Jiřímu, kteří se podíleli nejen na přípravě dělostřeleckého družstva, ale i na pořádání závodu jako takového.

Text a foto: nrtm. Jiří Pospíšil

Fotogalerie

Nahoru