Úvodní stránka > Aktuality > Dělostřelci si připomněli Den válečných veteránů na Náměstí Míru v Praze

Dělostřelci si připomněli Den válečných veteránů na Náměstí Míru v Praze

Obrněný transportér Pandur II, Land Rover Defender Kajman, lehké obrněné vozidlo IVECO a výstroj 4. brigády rychlého nasazení, tradiční dělostřelecká technika13. dělostřeleckého pluku, Vojenské policie a příslušníky Aktivní zálohy dnes mohli vidět lidé a především žáci okolních škol na náměstí Míru v Praze. Jedná se o jednu z akcí ke Dni válečných veteránů, kterou připravila radnice městské části Praha 2 a Krajské vojenské velitelství Praha.

Dopolední program byl zaměřen na základní školy Prahy 2. Pro žáky byly připraveny soutěže, vyhodnocovaly se Dny brannosti, děti se prezentovaly svými obrázky. Pro tyto účely zřídilo Ministerstvo obrany samostatný stánek a výstavu, které se věnovaly vzdělávacímu programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

Odpolední program zahájila ve 14.00 hodin poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová, náměstek ministra obrany Daniel Koštoval a zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík František Malenínský. Dorazili rovněž předseda poslaneckého výboru pro obranu David Kádner, ředitel Krajského vojenského velitelství Praha podplukovník Roman Tkačík, místopředseda Sdružení válečných veteránů Ladislav Sornas a novodobí i druhováleční veteráni.

Program poté završil vzpomínkový akt, během kterého Sdružení válečných veteránů udělilo pamětní medaile. V kostele sv. Ludmily posléze proběhla bohoslužba za padlé.

Zdroj: www.army.cz

Fotogalerie

Nahoru