Úvodní stránka > Aktuality > Mali podruhé

Mali podruhé

11. ÚU EUTM-Mali 2018 ukončilo závěrečnou přípravu ve VVP Hradiště. V termínu 29. - 31. ledna proběhl ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště KPV 11 ÚU AČR EUTM-Mali, na který navazovalo odborné taktické a certifikační cvičení (31. 1. - 1. 2. 2018) s názvem SAHEL 1/2018.

KPV stejně jako certifikační cvičení bylo jako tradičně v gesci VeV-Va. Řídícím cvičení byl pověřen podplukovník Ing. Petr Hlaváček, který na nástupu k zahájení OTC v úvodním slovu uvedl, že příslušníci 11.ÚU mají předvést vše, co během své náročné přípravy procvičili, aby mohl na závěr certifikačního cvičení stvrdit svým podpisem certifikát o připravenosti jednotky do zahraniční operace a předat ho veliteli úkolového uskupení.

Příslušníci 132. dělostřeleckého oddílu 11. ÚU AČR EUTM-Mali pod velením kapitána Ing. Lubomíra Pánka zúročili vše, co si v několikaměsíční přípravě osvojili. Ať šlo o běžné rutinní záležitosti, jako je strážní služba, tak i o komplikované scénáře, které v sobě skrývaly několik dílčích incidentů (doprovody VIP, útok IED, demonstrace na bráně apod.). I přes tyto obtížné úkoly cvičící dokázali, že jsou výborně vycvičeni.

Vojáci při certifikačním cvičení prokázali, že jsou pro úkol v africkém Mali velmi dobře připraveni.

Autor: kapitán Martin Sůva

Fotogalerie

Nahoru