Úvodní stránka > Aktuality > Výkony dělostřelců na cvičení v Doupovských horách sledoval i starosta Hála

Výkony dělostřelců na cvičení v Doupovských horách sledoval i starosta Hála

Přes dvě stě dvacet vojáků a padesát kusů vojenské techniky včetně devíti samohybných kanónových houfnic DANA, průzkumných a pozorovacích systémů LOS a nejmodernějších radiolokátorů ARTHUR z 13. dělostřeleckého pluku zamířilo o víkendu ze 14. na 15. června z Jinců do Vojenského výcvikového prostoru Hradiště. Právě zde se v následujících dvou týdnech konalo největší cvičení Armády České republiky v letošním roce s názvem „STRONG CAMPAIGNER 2014“. Jeho základem byla 4. brigáda rychlého nasazení doplněná a posílená o další jednotky a součásti Armády České republiky. Do výcviku se celkem zapojilo 4 900 vojáků a 1 100 kusů vojenské techniky.

„Rozsáhlé cvičení prověřilo schopnosti velitele a štábu 4. brigádního úkolového uskupení účinně velet podřízeným jednotkám bojové sestavy a pružně reagovat a adekvátně se rozhodovat v návaznosti na aktuální vývoj na bojišti“, krátce zhodnotil řídící cvičení a velitel Pozemních sil generálmajor Ján Gurník.

Hlavním úkolem příslušníků 13. dělostřeleckého pluku bylo zabezpečit účinnou palebnou podporu pro manévrové jednotky zmíněného 4. brigádního úkolového uskupení. Tento úkol jinečtí vojáci zvládli velmi dobře a to včetně ostrých bojových střeleb ze samohybných kanónových houfnic ve dnech 25. a 26. června, kterých se na pozvání generála Gurníka zúčastnil společně s velitelem pluku plukovníkem Janem Třináctým i starosta Jinec pan Josef Hála.   

Popis foto: 

  1. Průzkumný a pozorovací systém LOS při nájezdu na podvalník; 
  2.  Většina techniky z 13. dělostřeleckého pluku se z Jinců na Doupov přesouvala po vlastní ose a to včetně samohybných kanónových houfnic DANA a pásové techniky na podvalnících; 
  3. Přesun techniky;
  4. Přesun techniky;
  5. Kolona houfnic DANA při průjezdu Jincemi. 

Fotogalerie

Nahoru