Brdy se více otevřely turistům

aktuality17_03_full.jpg
  • 31.5.2008
  • Anonym

V sobotu 31. května 2008 byly za účasti ministryně obrany Vlasty Parkanové a dalších pozvaných hostů na hrázi Padrťských rybníků slavnostně otevřeny nové cyklostezky ve vojenském újezdu Brdy.

Od 1. června 2008 tak budou moci turisté využít 37 kilometrů nových cyklotras. Již v dubnu 2007 bylo veřejnosti v okrajových částech vojenského újezdu zpřístupněno 27 kilometrů komunikací a 36 kilometrů turistických stezek a cyklostezek. Nyní k nim přibyly další, mimo jiné i po hrázi Padrťských rybníků, které jsou jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v Brdech.

„Bez ohledu na tolik diskutovaný radar jsme v loňském roce slíbili, že otevřeme další části Brd. Jsem velice ráda, že dnešním dnem tento slib plníme,“ prohlásila v krátkém úvodním slovu ministryně obrany.

Nově otevřené stezky vedou po trasách Teslíny-Trokavec, Skořice-Dobřív, Buková-Teslíny, Vranovice-Buková a Dolní Láz-Obecnice. Turisté je mohou využít celoročně každou sobotu a neděli. Brdy se tímto stávají nejvíce zpřístupněným vojenským výcvikovým prostorem v České republice, veřejnost má nyní přístup na pětinu rozlohy újezdu.

„Nám všem přeji, aby tento prostor dokázal žít v harmonii mezi realizací vojenských úkolů a naplňováním potřeb lidí objevovat krásnou přírodu,“ uvedla po slavnostním přestřižení pásky Vlasta Parkanová.

Zdroj: Jan Pejšek, tisková a informační služba MO

Fotogalerie