Cvičná inspekce deklarovaného místa

aktuality66_02_full.jpg
  • 1.3.2010
  • Michal Abrhám

Dne 24. února 2010 se u 13. dělostřelecké brigády v Jincích uskutečnila cvičná inspekce deklarovaného místa, kterou organizovalo Ředitelství zahraničních aktivit v rámci mezinárodní přípravy inspektorů.

Inspekce proběhla v souladu se Smlouvou o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (S-KOS) a zúčastnilo se jí deset příslušníků z osmi signatářských států a dalších dvanáct příslušníků MO a Armády České republiky.

Hlavním cílem přípravy v Jincích bylo prověřit a zdokonalit  inspekční a doprovodný tým v provádění jednotlivých činností tak, aby byl schopen a připraven k provedení regulérní inspekce deklarovaného místa ve všech kategoriích výzbroje ozbrojených sil u kteréhokoliv signatářského státu v Evropě.

Účastníky cvičení v Jincích přivítal zástupce velitele 13. dělostřelecké brigády podplukovník Libor Pokorný, který je následně v předinspekčním briefingu seznámil s historií a tradicemi brigády, její organizační strukturou, počty osob a techniky a s jednotlivými zbraňovými systémy, které 13. dělostřelecká brigáda ve své výzbroji má. Dále se inspektoři dozvěděli důležité informace o Vojenském výcvikovém prostoru Brdy, který je také součástí deklarovaného místa. Po zodpovězení dotazů a upřesnění nejasností začaly jednotlivé inspekční skupiny s fyzickou kontrolou objektů, oplocení a především počtů techniky a zbraňových systémů. Po pracovním obědě inspekce pokračovala z paluby vrtulníku Mi-17 vzdušným pozorováním deklarovaného místa a kontrolou některých výcvikových zařízení ve Vojenském výcvikovém prostoru Brdy včetně jeho hranic.

V poslední části programu inspekční tým pod vedením podplukovníka Dmitrije Kruglika z Běloruska vypracoval zprávu o provedené inspekci a společně s vedoucím doprovodného týmu majorem Kurtem Čálkem z OKO ŘeZA ji podepsal při závěrečném ceremoniálu.

Na závěr návštěvy podplukovník Pokorný všem popřál hodně zdaru v jejich práci a předal jim společnou fotografii před vlajkovištěm 13.db jako upomínku na inspekci v Jincích.

Fotogalerie