Dělostřelci přijali delegaci ze Rwandy

aktuality59_01_full.jpg
  • 23.9.2009
  • Michal Abrhám

V úterý  22. září 2009 se u 13. dělostřelecké brigády v Jincích uskutečnila krátká oficiální návštěva tříčlenného vojenského týmu z republiky Rwanda vedená velitelem vzdušných sil generálporučíkem Charlesem Muhirou.  

Příslušníky ozbrojených sil Rwandy doprovázel ředitel sekce logistiky ministerstva obrany brigádní generál Libor Krejcar společně s velvyslankyní České republiky v Keni a Rwandě paní Margitou Fuchsovou.   

V Jincích je přivítal náčelník štábu 13. dělostřelecké brigády podplukovník Josef Medal. Ten  je v krátkém brífinku seznámil s historií, organizační strukturou a s hlavními úkoly, které dělostřelci plní doma i při nasazení v zahraničních operacích.

V následné diskusi se příslušníci rwandské delegace nejvíce zajímali o výcvik a takticko technická  data hlavních palebných a průzkumných pozorovacích prostředků a to včetně jejich možností a reálného použití. V dalším programu si tyto prostředky se zájmem prohlédli v rámci statické ukázky, kterou pro ně připravili příslušníci  132. smíšeného dělostřeleckého oddílu.

V závěru návštěvy generál Charles Muhira poděkoval podplukovníkovi Josefu Medalovi za vstřícné přijetí a připravené ukázky a předal mu pamětní plaketu ozbrojených sil Rwandy.

Fotogalerie