Home page > Aktuality > Mezinárodní přebor ministerstva obrany ve vojenském pětiboji 2018 „Nominace na Mistrovství Světa“

Mezinárodní přebor ministerstva obrany ve vojenském pětiboji 2018 „Nominace na Mistrovství Světa“

V Plzni a Vyškově se od úterý 5. června do pátku 8. června uskutečnil mezinárodní přebor rezortu Ministerstva obrany ve vojenském pětiboji 2018. Na start se postavilo 65 závodníků z 11 – ti států. Na závodníky a závodnice, muže a ženy bez věkových kategorií, čeká tradičních pět disciplín vojenského pětiboje, a to střelba z velkorážné pušky na 200 m, překážková dráha NATO, hod granátem na cíl a do dálky, plavání na 50 m volným způsobem s překážkami a přespolní běh. Program pětiboje je kombinovaný, závod proběhl ve čtyřech dnech.

Na startu mezi elitními závodníky byly i náši zástupci z řad 13.dp: npor. Mgr. Matěj Picka a svob. Vojtěch Neumann. První jmenovaný se stal přeborníkem ministerstva obrany ve vojenském pětiboji pro rok 2018 a zajistil si tak místo na Mistrovství světa konané na přelomu srpna a září v Rakousku. V celkovém součtu obsadily naši muži 2. místo v družstvech.

Autor: npor. Matěj Picka

Fotogalerie

Nahoru