Šestý dělostřelecký ples

aktuality65_03_full.jpg
  • 21.2.2010
  • Michal Abrhám

Ohlušujícím výstřelem z děla ve jménu patronky dělostřelců svaté Barbory a slavné jaselské tradice započal v pátek 19. února 2010 v pořadí již šestý Dělostřelecký ples, který se tradičně konal v příbramské sokolovně.

V překrásně vyzdobeném sále ples zahájil a všechny přítomné přivítal velitel 13. dělostřelecké brigády plukovník Ján Kožiak, který tuto tradiční společenskou akci organizoval ve spolupráci s veliteli podřízených smíšených dělostřeleckých oddílů a s náčelníkem Střediska obsluhy výcvikového zařízení Brdy.

Pozvání na ples přijala řada významných hostů. Mezi nejvýznamnější jistě patřili zástupce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky generálmajor Josef Bečvář,  poslankyně Parlamentu České republiky Eva Dundáčková v doprovodu poslance Michala Doktora a náčelník dělostřelectva Armády České republiky plukovník Jan Třináctý.

K příjemné atmosféře a dobré náladě přispěla hudební produkce skupiny „Panorama Band“ z  Brna společně se čtyřmi kulturními pořady, které zahájila ukázka standardních tanců v interpretaci  profesionální dvojice mezinárodní třídy M. Velký ohlas sklidilo i unikátní vystoupení taneční skupiny „Aphrodité“ z Kroměříže, která se divákům představila s orientálním tancem  a s brazilskou sambou, a to vše v nádherných kostýmech. Deset minut před půlnocí zábavu rozproudil kankán v podání krásných dívek, které přitáhly oči snad všech přítomných pánů a přilákaly i ty nejzatvrzelejší páry na taneční parket.

Ples nebyl jen příjemně stráveným večerem, společenským a kulturním zážitkem, ale významně přispěl k upevnění dobrých vztahů mezi příslušníky jednotlivých útvarů jinecké a pardubické posádky a k prohloubení vzájemné spolupráce mezi vojenskou a občanskou veřejností v rámci regionu.

Fotogalerie