Týmová práce - základ úspěchu

aktuality79_07_full.jpg
  • 22.9.2010
  • Michal Abrhám

Ve dnech 14.-17. září 2010 se ve Vojenském výcvikovém prostoru Brdy uskutečnila velitelská příprava bezmála padesáti příslušníků velitelství a štábu 13. dělostřelecké brigády. Jejich dočasným domovem se stal Coloredo – Mansfeldův lovecký zámeček „Tři trubky“ nedaleko obce Strašice.

 Velitel brigády plukovník Jan Třináctý, který se výcviku zúčastnil společně se svým zástupcem a náčelníkem štábu, řízením akce pověřil zástupce náčelníka štábu podplukovníka Štefana Roška. Ten celou přípravu rozdělil do třech základních částí. V té první tzv. „vševojskové“ vojáci zvládli spojovací a topografickou přípravu včetně přezkoušení z jednotlivých cviků armádní sebeobrany „Musado“. Následně si se zbraní v ruce vyzkoušeli bojovou činnost při napadení konvoje, kterou je potřeba dobře znát především při nasazení v zahraničních operacích. Podle hodnocení instruktorů „štábní“ tuto činnost zvládli velmi dobře.

 Po výtečném obědě z dílny počítačového experta a excelentního kuchaře v jedné osobě  nadporučíka  Miloslava Kreuzera čekala na účastníky velitelské přípravy fyzicky poměrně náročná, avšak atraktivně pojatá sportovní část. Tady mezi sebou bojovala jednotlivá družstva v takových disciplínách jako je přetahování lanem, běh trojnohých či závod ve zručnosti. Poslední slova v sobě skrývala slalomový dribling s míčem s nádechem bláta, které soutěžícím elegantně ulpívalo na obličeji.  I když všechna družstva bojovala jako lvi a nedbala nepříjemného deště, nakonec zaslouženě zvítězilo družstvo složené z nejvyššího velení. V odpoledních hodinách se celá skupina přesunula do Muzea Středních Brd do Strašic. Zde je jako bonus čekala hodinová prohlídka  nádherně zpracované expozice věrně odrážející historii, tradice a osudy lidí včetně přírodního bohatství a rozvoje v centrální části Brdských hor.

 Pochod se zátěží byl poslední částí přípravy, který se uskutečnil již za podstatně lepšího počasí ve čtvrtek 16. září. Naplánovanou třicetikilometrovou trasu v členitém terénu všichni absolvovali bez větších obtíží a do cíle dorazili skoro o hodinu dříve než se očekávalo.

 I proto mohl náčelník štábu podplukovník Josef Medal při závěrečném vyhodnocení akce konstatovat, že stanovené úkoly byly splněny a štáb jako celek odvedl velmi dobrou týmovou práci.

Fotogalerie